95 lat Spółdzielni

26 września 2007 roku Załoga Spółdzielni Handlowo-Produkcyjnej „Składnica” w Grybowie obchodziła jubileusz 95-cio lecia swojej Spółdzielni. Uroczystości jubileuszowe zorganizowane zostały w Gospodarstwie Pasiecznym „Sądecki Bartnik” w Stróżach.
W uroczystosciach – oprócz Rady Nadzorczej i Załogi – udział wzięli zaproszeni goście: Wiceprezes Zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej w Warszawie – Stanisław Śledziewski, Wiceprezes Zarządu Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Warszawie – Bogdan Czaplajewicz, Prezes Związku Rewizyjnego Spółdzielni Beskidów i Podhala Władysław Kania, Biegły Rewident Związku Stanisław Kamiński, Starosta Nowosądecki Jan Golonka, Przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Wanatowicz, Burmistrz Miasta Grybowa Piotr Piechnik, Przewodniczący Rady Gminy Antoni Poręba, Proboszcz Parafii w Grybowie Ks. Ryszard Sarota wraz z Ks. Marcinem Krępą, Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Grybowie Krzysztof Michalik, Przedstawiciele „Gazety Krakowskiej”, „Dziennika Polskiego”„Rolnika Spółdzielcy”.

Zaproszenia na Jubileusz przyjęli również: Senator Rzeczpospolitej Polskiej – Stanisław Kogut, Wicepreze Zarządu Związku Rewizyjnego Spółdzielni Beskidów i Podhala w Nowym Sączu – Teodor Gargas, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Sączu – Bogdan Gołyźniak, Przewodniczący Rady Miasta Grybów – Marek Obrębski, Zastępca Burmistrza Miasta Grybów – Antoni Koszyk. Spółdzielnia uhonorowana została licznymi nagrodami, wśród nich: Certyfikat Warszawskiej Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych oraz „Złotym Jabłkiem Sądeckim”.

nagrody

 

Za wybitne zasługi w rozwoju spółdzielczości, Krajowa Rada Spółdzielcza w Warszawie uchwałą Zarządu z dnia 18 kwietnia 2007r przyznała Odznakę „Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego” następującym działaczom spółdzielczym:

  • Baran Leon – Krużlowa Wyżna
  • Fyda Józef – Siołkowa
  • Główczyk Stanisław – Siołkowa
  • Gruca Stanisław – Kąclowa
  • Kwarciński Wojciech – Grybów Sośnie
  • Motyka Katarzyna – Grybów Biała Wyżna
  • Motyka Wincenty – Grybów Biała Wyżna
  • Radziak Franciszek – Grybów
  • Romański Grzegorz – Grybów
  • Rząca Adam – Grybów
  • Szpila Władysława – Stróże

Uchwałą Zarządu Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Warszawie z dnia 9 lipca 2007r za wieloletnią , wzorową pracę, Odznaką „Zasłużony dla Spółdzielczości „Samopomoc Chłopska” zostają wyróżnieni następujący pracownicy Spółdzielni „Składnica”:

  • Abram Anna
  • Adamik Zbigniew
  • Broda Grażyna
  • Broda Maria
  • Gołyźniak Stanisława
  • Góra Elżbieta
  • Gucwa Stanisława
  • Gucwa Kazimierz
  • Janusz Aleksandra
  • Karp Lilianna
  • Kiełbasa Stanisława
  • Krok Danuta
  • Kruczek Maria
  • Michalik Barbara
  • Morańda Roman
  • Niepsuj Maria
  • Ogorzałek Elżbieta
  • Ogorzałek Michał
  • Orlewicz Alina
  • Radzik Józef
  • Sędzik Ewa
  • Święs Adam
  • Święs Stanisława
  • Szafrańska Maria
  • Wojtarowicz Maria

Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy!

 

wróć do aktualności